Anasayfa » Sıra Dışı » Yaratıcı Bir Yatak Odası Dekorasyonu

Yaratıcı Bir Yatak Odası Dekorasyonu

Bazen hayatımızda bir şeylerin farklı olmasını isteriz. İşte böyle bir istek ile yapılmış yaratıcı ve çok farklı bir tarzı olan yatak odası dekorasyonu görmek ister misiniz? İşte size sıra dışı bir dekorasyon fikri.

Yatak odasında ilk dikkat dikey hatlara sahip çeken sarı renkli kapı oluyor ve odaya başlı başına bir zenginlik katıyor. Ve tabi ki sarı renk kadar farklı görünen mavi renkli duvar ile duvara bitişik merdiven raf sistemi.

Zinaida Baklanova tarafından fotoğraflanan bu sıra dışı yatak odası dekorasyonu farklılığı sevenler için güzel bir örnek olarak karşımıza çıkıyor.

Odada kullanılan renkler ve zemine ki ahşap ve banyo zeminindeki desenler çok farklı birer dokuya sahipken bir arada aykırı bir tasarım örneği sergiliyor. Aykırı tasarımı sunarken estetiği de kattığı için tasarımda bir bütünlük sağlanıyor.

Zinaida Baklanova 02

 

Detay Aksesuarlarda Gizli

Sehpanın ayaklarının oval görüntüsü ve sarı çalışma masasının kapı ile aynı tonları sağlıyor olması, sade bir vazoda yine sade bir Çiçek ile odaya ışığı yayarak gönderen perde farklılıkları bir araya estetik ile toplamış diyebiliriz. Özellikle perdenin hem pencere üzerindeki duruşu hemde karyolaya doğru tüllerin dalgalı duruşu odaya ışığın parçalı olarak dağılmasını sağlıyor.

Yatağın alt kısmında bulunan dikey boy aynası ve karşısında yer alan ledler pencerenin her iki tarafına yerleştirilerek doğal bir görüntü oluşturuyor.

Hele ki banyonun girişinde yer alan cam vazo odanın her açısına ben buradayım diyor. Yatak odası bölümüyle banyo arasında bir nevi tasarımsal geçiş öğesi gibi duran renkli oval cam vazo ve içinde yer alan ince dallı çiçek küçük yeşil yaprakları ile renk geçişini tamamlamış görünüyor.

Zinaida Baklanova 03

Banyo ve Yatak Odası İç İçe

Odanın arka kısmında yer alan banyoda yerden itibaren duvarlar yarısına kadar beyaz dikdörtgen kalebodurlarla kaplıyken üst kısımda tek sıra siyah kalebodur kullanılmış ve üst duvarlar koyu füme dokulu boya ile boyanmış Alt kısımların koyu renklerde olduğu banyo dekorasyonuna ters olarak alt kısımlarda açık ve canlı renkleri kullanmışlar. Ama çok hoş olmuş diyebiliriz.

Yatak odasında bir şeyleri iç içe isteyen ve aynı zamanda farklı bir dekorasyon projesine sahip bir yatak odası planınız varsa bu dekorasyonu örneğini mutlaka inceleyin.

Bu farklılığı yatak odasında yakaladığınızda aynı tasarım yapısını evin diğer bölümlerinde de kullanabiliyor olmanız tasarımınızda ki bütünlüğü ortaya çıkaracaktır. Tasarımın evin sadece bir bölümünde değilde her bölümünde birbiri ile ilişkili bir şekilde uygulandığında daha mükemmel tasarımlar mutlaka ortaya çıkacaktır.

 

Fotoğraf : Zinaida Baklanova
Fotoğraf : Zinaida Baklanova
Fotoğraf : Zinaida Baklanova
Fotoğraf : Zinaida Baklanova
Fotoğraf : Zinaida Baklanova
Fotoğraf : Zinaida Baklanova

Check Also

Bebek Odası Alacaklar İçin Yılın Kampanyası

Türkiye’nin özel bebek odası üretimi ve tasarımında en iyi firmalarından birisi olan ve en kaliteli ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.