En Çok Kullanılan Ahşap Renkleri Hangileridir?

Evlerde En Çok Kullanılan Ahşap Renkleri Hangileridir? 

Son yılların trendi ve yeni evlenen, ev döşeyen,rahatına düşkün insanların sadelik ve rahatlık adı altında  aklına ilk gelen  ahşap mobilya çeşitleridir. Sizler de ahşabın sıcaklığını ve dokusunu seviyorsanız her dekorasyon stili içerisinde kullanabilirsiniz.

Yaşam alanlarınızı daha hoş hale getirmek ve estetik bir görünüm kazandırmak için tercih edebileceğiniz ahşap mobilya çeşitlerinde pek çok farklı rengi tercih edebilirsiniz. Oldukça geniş bir renk yelpazesine sahip olan ahşap mobilyalar ile artık aklınızdaki dekorasyon stilini daha kolay bir şekilde uygulayabilirsiniz. Evlerde en çok kullanılan ahşap renkleri ve kullanımı ile ilgili merak ettiklerinizi sizler için derledik.Yemek odasından, yatak odasına, oturma odasından aksesuarlarına kadar tüm detayları ile yazımızda bulabilirsiniz.

Oturma Odasında Hangi Renk Tercih Edilmeli?

Oturma odanız için ahşap renkleri ağırlıklı bir dekorasyon stili oluşturmak istiyorsanız genellikle açık ve orta tonları tercih etmenizi tavsiye ederiz. Özellikle kiraz ve dişbudak ahşap renkleri oturma odalarında en çok tercih edilen tonlardandır. Daha sade ve zarif bir dekorasyon stili oluşturmak için dilerseniz alıç da tercih edebileceğiniz en kullanışlı ve şık ahşap renklerinden biridir.Ayrıca son yılların modasıdır.

Soluk ahşap renkleri özellikle minimal dekorasyon stiline en uygun renklerdendir. Ancak kül rengi de yine salon ve oturma odalarında sıklıkla tercih edilmektedir. Küçük bir evde yaşıyorsanız seçeceğiniz ahşap renginin açık tonlarda olmasını tercih ederek alanların daha geniş durmasını da sağlayabilirsiniz.

Hem modern hem eskitme tarzda ahşabın modası asla geçmez. Sizde evinizin her köşesinde kullanabilirsiniz. Özellikle aksesuar olarak da tercih edilip keyif köşesi veya dekor alanı oluşturabilirsiniz. Görsel de gördüğünüz masa ve sehpa koyu ahşap renkleri ile oldukça hoş görünen tarzı ile çokça tercih edilen renk tonudur.

Ahşap Rengine En Çok Hangi Renk Yakışır?

Evlerde en çok kullanılan ahşap renkleri arasında huş rengi yani açık bal rengi ilk sırada yer almaktadır. Kullanım alanı oldukça geniş olduğu gibi koyu veya açık renk pek çok mobilya ile de uyum içerisinde kullanılabilmektedir. Eğer yatak odanız için bir ahşap rengi tercih etmek istiyorsanız seçiminizi biraz daha kızıl kahve tonlarından yana yapabilirsiniz. Bu sayede daha çekici ve sıcak bir atmosfere sahip yatak odası dekorasyonu hazırlayabilirsiniz.

Açık kahverengi bir tona sahip olan kiraz ahşap rengi de yine her alan için en çok tercih edilen renklerden biridir. Kiraz ağacı mobilya üretiminde kaliteli ürünlerde özel olarak tercih edilmektedir. Masko’da yer alan birinci sınıf ahşap mobilya üreticileri arasından sizler de seçiminizi yapabilirsiniz.Doğal ahşap ürünlere de ulaşabileceğiniz linke tıklamanız yeterlidir ve whatsap iletişim ile fiyat sorabilirsiniz.
https://www.masko.com.tr/mobilyalar/dogal-ahsap-yemek-odasi

Check Also

Klasik Ofis Markası Suite Office

Suite ofis Masko mobilya kentinde hizmet veren özellikle klasik ofis arayışı içinde olanların tercih ettiği …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.