Minimal Dekorasyon Nedir ?

Son yıllarda revaçta olan minimal dekorasyon sade ve az mobilya ile dikkat çekmektedir.

Minimal Dekorasyon Nedir ? Sadelik ve ferahlık adı ön plana atılarak, az eşya çok huzur, aydınlık ev ferah yaşam adı altında minimalist evler dekor edilmektedir. Bu şekilde ihtiyaca göre azaltılıp hareke ve yaşam alanı açmaktadır. Bir etkisi de git gide küçülen evlerdir. Evler , odalar küçüldükçe eşyalar da az yer kaplaması için gerekli olan mobilyalar alınır. Fazlalıklara yer verilmez.

Son yılların dekorasyon akımlarından biri olan minimalist stil küçük büyük farketmeksizin her ev için uygulanabilmektedir. Dünyanın da yakından takip ettiği minimalist dekorasyon akımı her şeyden önce sadeliğe ve az eşyaya vurgu yaptığı için dikkat çekmektedir. Sizler de yaşam alanlarınızda birkaç küçük dokunuş ile minimal dekorasyon stilini uygulayabilirsiniz. Yaşam alanlarının sadece işlevsel ve az eşyalar ile donatılması olarak bu dekorasyon stilini tanımlamak mümkündür. Zihni ve gözü yormayan ve kalabalık yapmayan eşyalar minimal dekorasyon stili için ilk olarak öncelik vermeniz gereken konulardandır.

Minimalist Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Tüm günün yorgunluğunu ve stresini evinizde atmak isteyebilirsiniz. Ancak bunun için sizin sakinleştirici bir etkiye sahip olan bir evde yaşıyor olmanız gerekmektedir. Özellikle minimal dekorasyon stili içerisinde kullanılan mobilyaların yapısı kadar kullanılan renklerin de büyük bir önemi vardır.

Minimalist ev dekorasyonu hazırlarken sadece mobilyaları değil aynı zamanda renkleri de olabildiğince azaltmalısınız. Duvar ile tavanın aynı renk olması ve açık tonların tercih edilmesi oldukça önemlidir. Bununla birlikte genellikle minimal dekorasyon stilinde ağırlıklı olarak beyaz ve krem tonlarının tercih edildiğini de söylemek mümkündür. Tek bir renk odak kabul edilerek hemen hemen her noktada bu renk kullanılmalıdır. Dekorasyon fikirlerine geçmeden önce nasıl yapılacağı konusuyla ilgili dikkat edilmesi gereken son önemli nokta da eşyaların eşit aralıklarla yerleştirilmesidir

Salon veya oturma odanız için bu dekorasyon tarzını tercih etmek istiyorsanız herhangi bir şekilde karmaşıklığa izin vermeyecek mobilya modellerini tercih etmelisiniz.

Modern Minimalist Evler

Modern minimalist evlerde daha keyifli ve huzurlu vakit geçirebilirsiniz. Daha az ve sade eşyalar ile aslında yaşam alanlarınız içerisinde kendi özgürlük alanınızı daha geniş tutabilirsiniz. Hem renk hem de tasarım olarak gösterişten uzak olan mobilya modellerini tercih etmeye özen göstermelisiniz.

Minimal dekorasyon stilinde tercih edeceğiniz dekoratif objeler ve tablolar ile stilinizi tamamlayabilirsiniz. Ancak objeler ile dekorasyon stilinizi vurgularken çok abartıya kaçmamaya da dikkat etmenizde yarar olacaktır. Geniş ve ferah alanlarda kendinizi daha huzurlu hissedeceğinizi unutmayın.

Kullanmayacağınız ancak sadece alanı doldurmak için tercih edeceğiniz mobilyalardan uzak durmalısınız. Minimal dekorasyon stilinizi evinizin sadece tek bir odası için değil banyo ve mutfak için de tercih ederek bir bütünlük yakalayabilirsiniz. Masko’da yer alan pek çok firmadan modern ve minimal dekorasyon stiline uygun mobilya çeşitlerini satın alabilirsiniz.

BURAYA tıklayarak minimal mobilyaları görebilirsiniz.

Check Also

Masko Mobilya Kenti – Polo Mobilya

Polo Mobilya, konfor alanlarınızı çok daha şık ve ergonomik bir yer haline getiren başarılı bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.