İstanbul Mobilya Platformu Masko’da Mobilyacılar ile İstişare Toplantısı Yaptı

İstanbul ve Türkiyedeki mobilyacıların ortak sorunlarını hep birlikte görüşerek çözülmesi amacıyla istanbuldaki sektör temsilcileri öncülüğünde kurulan İstanbul Mobilya Platformu istanbul’daki mobilyacılar ile istişare toplantılarına Masko toplantısı ile devam etti.

Masko Mobilya Kenti Yönetim Kurulu Başkanı ve aynı zamanda Türkiye’nin en büyük OSB’lerinden olan İkitelli OSB yönetim kurulu başkan yardımcılığını yapan Mehmet Mutlu’nun ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıda platformun kuruluş amacı getireceği çözümler ve adayların tanıtımı yapılarak 200 den fazla mobilya sektöründe yer alan İTO üyesi ile istişareler yapıldı.

Açılış konuşmasını yapan Mehmet Mutlu bugüne kadar çok düşük katılımlarla belli kişilerin seçildiğini ve mobilya sektörünün gerçekten temsil edilmediğini, problemlerin çözülmediğini ve özellikle uluslararası mobilya fuarlarına katılımların 4-5 tane derneğin kontrolünde olduğunu fuarlara katılıp ürünlerini tanıtmak isteyen firmaların karşılaştıkları zorluklara değindi.
Kendilerine

Katılımcıların ise fikirlerinde öncelikle MASKO, MODESA, MODOKO ve Bahçeşehir mobilya çarşılarının rakip olmaktan ziyade mobilyacıların problemlerine çözüm üretmek için birlik olmalarından duyulan memnunluk en çok vurgulanan ve öne çıkan konu oldu.

Ortak fikir ve düşüncelerden biri de Derneklerin oluşturduğu topluluğun mobilya problemlerine odaklanarak çözüm üretmek yerine kendi platformlarına sataştığı mobilyacıları gerçekten temsil etmediği vurgulanırken eğer mobilyacıların gerçek problemlerine çözüm üretselerdi ve tüm mobilyacıları temsil etselerdi biz aday olmaz onları desteklerdik denildi.

Toplantı sonunda ayaküstü istişarelerinde yapıldığı toplantıda tüm ito üyelerine mutlaka seçime gelin ve oyunuzu kullanın, sizi gerçekten temsil edecek kişilere oy verin diye tavsiye bulunuldu.

Check Also

LÜX MOBİLYA BASSİ

Modoko, Türkiye’nin en büyük mobilya merkezlerinden biri. Birbirinden konforlu, ergonomik ve aynı zamanda da şık …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.