Hem Kullanışlı Hem Estetik Yemek Masası Nasıl Seçilir?

Yemek masası en keyifli anlara tanık olan eşyaların başında geliyor. Misafirlerinizi ağırlarken ya da özel bir yemek sunarken en büyük yardımcılarınızdan biri haline gelen yemek masası, doğru şekilde seçildiğinde ilgi dolu bakışların odağı oluyor. Samimi sohbetlerle renklenen, başından kalkmak istemeyeceğiniz sofralara eşlik edecek bir yemek masası seçmek için dikkat etmeniz gereken bazı hususlar var. Masayı kullanacağınız odanın dekorasyonu, duvar rengi ve büyüklüğü karar sürecini etkileyen önemli unsurlar olarak göze çarpıyor. Ayrıca masanın geometrik formu, üretiminde kullanılan malzeme ve fiyatı da dikkat etmeniz gereken diğer konu başlıkları arasında. Evinizin her odası için şık tasarımları kaliteli malzemelerle bir araya getiren İder Mobilya tüm beklentileri karşılayan yemek masalarıyla göz dolduruyor. Stilinizi yansıtacak modellerden birini seçmek de size kalıyor… 

Country Tarzı Yemek Odası İçin Ahşap Detaylar

Son zamanların en çok konuşulan dekorasyon akımlarından olan Country, samimi ve sıcak bir atmosfer yaratmak isteyenlerin tercihi. İlhamını doğadan alan Country tarzını yemek odasına uyarlamak için ahşap İder Mobilya yemek masası tercih edebilirsiniz. Üzerinde yaprak veya kelebek motifleri bulunan vazo ve dekoratif kase gibi aksesuarları masanız ile birlikte kullanabilirsiniz. Sandalye minderlerini ve duvarları pastel tonlarda seçerek gösterişten uzak doğal bir görüntü yakalayabilirsiniz. Doğal ve sade bir yemek odasının tarzınıza uymayacağını düşünüyorsanız modern hatlara sahip bir masayı hareketli çizgilerle tasarlanmış sandalyelerle birlikte kullanabilirsiniz. İder Mobilya’da yer alan ince metal ayaklara sahip olan Country tarzı yemek masalarını evinizde modern bir görüntü elde etmek için kullanabilirsiniz.

Salon Yemek Masası İçin Ölçülere Dikkat!

Salonunuz için ideal bir yemek masası seçmek istiyorsanız odanızın ölçülerini dikkate almalısınız. Küçük odalarda yuvarlak formlu masaları tercih edebilirsiniz. Ayrıca TV ünitesi ve oturma gurubu gibi mobilyalarla uyumlu bir masa seçmelisiniz. Aksi takdirde ortaya çıkan kalabalık görüntü odanızın olduğundan daha küçük görünmesine sebep olabilir. Salonunuzda sadeliğe önem veriyorsanız ahşap masalar sizin için ideal olabilir. Koyu renklerin hakim olduğu daha modern, daha endüstriyel bir salonunuz varsa parlak yüzeyli ve metal ayaklı masaları değerlendirebilirsiniz. Sade ve gösterişli parçalar arasında kararsız kalırsanız modası hiç geçmeyen klasik modellere yönelebilirsiniz. Yemek masası seçiminde renk ve malzeme kadar önemli olan bir diğer nokta ise temizlik meselesi. Mat cilalı lake masalar hem kolay temizleniyor hem de alt katmandaki ahşap malzemeyi koruyarak ürünün uzun ömürlü olmasını sağlıyor.

Yemek Masası Bench Birlikteliği İle Fark Yaratın!

Modern çizgilere sahip odalarda alışılagelmiş sandalye modellerinin yerini almaya başlayan benchler, iç mekan tasarımlarının yeni yıldızı olarak görülüyor. Yaşam alanınız için alternatif çözümler sunan benchleri yemek masası ile kullanarak odanızın çok daha ferah görünmesini sağlayabilirsiniz. Göz yormayan sade tasarımlarıyla dikkat çeken benchler özellikle küçük odalarda büyük kolaylık sağlıyor. Minimalist dekorasyon anlayışının en kullanışlı enstrümanı haline gelen bu oturaklar, sahip olduğunuz alandan maksimum verim almanın en kolay yöntemlerinden biri. Bench modelleri genellikle minderli ve mindersiz olarak tasarlanıyor. Mutfak, salon ve yemek odasında yemek masasıyla birlikte kullanılan benchler standartların dışına çıkmak isteyenlerin ilk tercihi oluyor. Benchler, hafif ve ergonomik tasarım özelliklerine sahip oldukları için konfor bakımından klasik sandalyeleri aratmıyor.

Yemek Masası Hem Cebinize Hem Gözünüze Hitap Etsin

Yemek masası fiyatları masanın ebatlarına, ham maddesine ve geometrik formuna göre değişiklik gösteriyor. Kaliteli malzemelerden üretilen yemek masaları uzun ömürlü olurken tasarımıyla göze hitap eden mobilyaların modası asla geçmiyor. İşte tam bu noktada İder Mobilya devreye giriyor! Bütçe dostu fiyat politikası ve estetikten ödün vermeyen tasarım anlayışıyla dikkat çeken İder Mobilya, ergonomik ürünleriyle sağlığınızı da önemsiyor. İder Mobilya’yı ziyaret ederek zevkinize ve bütçenize en uygun yemek masasını satın alabilirsiniz.

Check Also

Yemek Odası Takımları

Doğru yemek odası takımı için ihtiyaçlarınızı belirlemelisiniz! 3 kişilik çekirdek aileyseniz ve fazla misafiriniz yoksa …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.