Koltuk Temizliği Nasıl Yapılır ?

Koltuk Temizliğini Nasıl Yapmalıyız? Evinizde her ne kadar kirlenmemiş gibi gözükse de en çok kirlenen eşyalarınız içerisinde koltuklarınız bulunmaktadır. Ancak koltuk temizliği için bazı püf noktaları bilmenizde yarar olacaktır. Yanlış bir uygulama koltuğunuzun döşeme kumaşını bozabilir ve yeni bir koltuk almak zorunda kalabilirsiniz.

Evde Koltuk Temizliği Nasıl Yapılır?

Koltuk temizliğini yapmadan önce koltuğunuzun kumaş yapısını bilmenizde yarar olacaktır. Her kumaş türü aynı temizlik ürünleri ile temizlenmemektedir. Bunun için deri, süet veya diğer kumaş türleri hakkında bilgi sahibi olmalısınız.

-Koltuğunuzu temizlemeden önce üzerinde minderleri var ise kaldırın. Derinlemesine bir temizlik işlemi yapmak için ilk olarak koltuğunuzu süpürmelisiniz. Koltuk araları için ince uçlu bir süpürge tercih ederseniz daha profesyonel bir sonuç elde edebilirsiniz. Koltuğun dip ve köşe kısımlarında kalan kırıntıların temizlenmesi ve üzerindeki tozun gitmesi için süpürme işlemine öncelik verin.

– Koltuk temizleme için kimyasal içerikli temizlik ürünleri kullanmaktan kaçınmalısınız. Mümkün olduğunca evde hazırlayabileceğiniz doğal karışımlar ile de daha iyi sonuçlar alabilirsiniz. Karbonat ile koltuk temizliği en etkili sonucu veren yöntemlerden biridir.

 Ancak koltuğunuzun kumaş yapısı karbonat ile temizlik için uygun değilse nemli bir çarşaf ile de silme işlemini yapabilirsiniz.

 Koltuğunuzun kılıfları çıkıyor ise kılıflarını çıkartarak çamaşır makinesinde önerilen şekilde yıkayın. Ayrıca koltuk minderlerini ve yastıklarını da silkeleyerek havalandırabilirsiniz.

– Beyaz sabun ve lif kullanarak hemen hemen tüm koltuk kumaşlarının temizliğini yapabilirsiniz. Ancak hem bez hem de lif ile silme işlemini yaparken çok ıslak bir şekilde uygulama yapmamaya özen göstermelisiniz.

 Kesinlikle ıslaklığın minderlere veya sünger tabakasına geçmemesi gerekmektedir. Kurutulmayan ve içi nemli kalan koltuk süngerleri ve minderleri zaman içerisinde kötü kokuların oluşmasına da neden olabilir.

Koltuk temizliği yaparken her zaman su ve doğal ürünleri kullanarak uygun nemli bir bez ile silme işlemini yapmanız yeterli olacaktır. Ek olarak koltuk temizleme spreyleri gibi malzemeleri de tercih edebilirsiniz. Eğer koltuk kumaşınız özel ve çabuk deforme olabilecek bir yapıda ise kumaş türüne en uygun özel temizlik ürünleri ile temizlenmesini sağlayabilirsiniz.

Görselde gördüğünüz ürün için linke tıklayıp ve mağaza ile iletişime geçebilirsiniz. Masko Saloni Mobilya Versay Koltuk Takımı link : https://masko.com.tr/mobilya/versay-koltuk-takm-30561

Check Also

Yemek Odası Dekorasyonunda Mermer Şıklığı

Ev dekorasyonlarında şıklık ve modernliğin ön plana çıktığı bugünlerde mobilya ve mobilya dekorasyon da kişiler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.