Anasayfa » Firma İncelemeleri » Evinizin Dekorasyonunda İhtiyacınız Olacak Aydınlatma Önerileri

Evinizin Dekorasyonunda İhtiyacınız Olacak Aydınlatma Önerileri

Evinizin dekorasyonunda kullanacağınız aydınlatma armatürlerinin yanında ışık rengi de önemlidir. Doğru bir aydınlatma ile karanlık bir mutfağı gün ışığı renginde ışık yayan bir aydınlatma ile ferah bir görünüme kavuşturabilir, değerli bir tablo ya da objeyi vurgu ışığıyla ön plana çıkarabilir, küçük salonunuzu doğru ışıkla olduğundan daha büyük gösterebilirsiniz. Tüm bunları yaparken de LED lambalar arasından seçim yaparak hem dekoratif hem de tasarruflu bir sonuç elde edebilirsiniz.

Evinizin dekorasyonu için tercih edeceğiniz LED lambalar, oldukça geniş bir renk kataloğuna sahiptir. Gün ışığı, beyaz ışık, soğuk beyaz, sarı ışık gibi renkler arasından dekorasyon renklerinize ve evinizin büyüklüğüne en uygun LED ampul çeşitlerini Carrefour marketleri ile temin edebilirsiniz. Alışverişinizde ampul ambalajları üzerinde belirtilen ışık rengini inceleyebilirsiniz. Aydınlatma seçiminde ihtiyacınız olabilecek püf noktalarını aşağıda bulabilirsiniz:

  1. LED ampuller klasik ampullere göre %85 enerji tasarrufu sağlar.
  2. Dinlendirici bir etkisi bulunan sarı ışık rengini yatak odalarında aplik ve abajurlarda, salonda dinlenirken lambaderlerde kullanılabilir.
  3. Gün ışığı renkteki ampuller net görüş sağlamak için en idealidir.
  4. Çocuk odalarında renklerin doğru algılanabilmesi, mutfakta gölge oluşmaması ve kesici aletlerle rahat iş yapabilmek için gün ışığı yayan LED lambalar kullanılmalıdır.
  5. Değerli bir tablo ya da eşyanın vurgulanması için soğuk beyaz ışık rengi tercih edilmelidir. Sarı, kırmızı gibi ışık renkleri netlik ve renk seçiciliğinde yanılsamalara neden olur.
  6. Yatak odalarında dinlenme sırasında aplik ya da lambaderlerde sarı ışık kullanılsa da genel aydınlatma gün ışığı renkte bir ışık olmalıdır. Giysi renklerinin seçilmesinde, makyaj ve cilt bakımı gibi detaylı işlerde netlik gün ışığı renkte sağlanabilir.
  7. LED ampuller ısınmadığı ve gözleri rahatsız etmediği için dolap içi aydınlatmalarda, değerli objelerin vurgulandığı aydınlatmalarda ve mutfaktaki tezgah üstü aydınlatmalarda en sağlıklı ve en ideal ürünlerdir.
  8. Gözleri yormadığı ve rahatsız etmediği için okuma lambası tercihi de mutlaka LED lamba olmalıdır.

Evinizin dekoratif aydınlatmasında ve dekorasyonunda ihtiyacınız olan püf noktalarına Carrefour blog sayfası nelazimsacarrefoursa.com’dan ulaşabilirsiniz.

Check Also

Macitler Mobilya IMOB’da Fark Yaratacak.

türkiyenin en özel mobilyalarını üreten ve tasarım trendlerini belirleyen mobilya firmalarından olan Macitler Mobilya bu ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.