Mobilyada Lüks Neoklasik Akımı

Orta avrupada 1700 lü yıllarda ortaya çıkan Neoklasik tasarım akımı ev dekorasyonu ve mobilya tasarımlarında yeniden kendini göstermeye başladı.

Özellikle ultra lüks mobilya ve ev dekorasyonu projelerinde gösterişi ve zerafeti seven kişiler tarafından tercih edilen Neoklasik mobilya ve tasarım öğeleri biraz abartı dursa da bulunduğu mekanlara çok ayrı bit atmosfer sağlıyor.

Mobilyada Lüks Neoklasik 2

Karmaşık tarzların bir arada mükemmel bir uyumu adım attığı tasarım modeli olan Neoklasizm, Yunan Klasisizm olarak bilinen Art Deco akımı ile bir araya gelince etkileyici tasarımlar kendini gösteriyor.

Mobilyada Lüks Neoklasik 4

Bizde bu akıma ait özel bir ev dekorasyonu inceleyerek bu alanda merakı olan okuyucularımıza bir kaynak sunuyoruz.

Mobilyada Lüks Neoklasik 5

Koyu renkli ve heybetli görüntünün hakim olduğu bu neo klasik ev dekorasyonunda tavan yüksekliğide eski avrupa saraylarındaki gibi oldukça yüksek olmasıyla dekorasyona modern bir atmosfer sağlıyor.

Mobilyada Lüks Neoklasik 6

Estetik dokulara sahip kumaş ve ahşap yüzeyler zemindeki dokuyla birleşerek diğer aksesuarlar ilede tasarıma destek olmaktadır.

Mobilyada Lüks Neoklasik 7

Hatta aydınlatmadaki camların figürleri ile tavandaki desenler bile bu akım ile yapılarak komple bir dekorasyon projesi sunuyor.

Mobilyada Lüks Neoklasik 1

Rustik akımın etkisinde yer alan yemek masası ve dekorasyon örnekleri modern aksesuarlar ile bir arada güzel bir uyum yakalamaktadır.

 

Check Also

Lüks Köşe Koltuk Tasarımı

Katıldığı mobilya fuarlarında başarısıyla adından söz ettiren, aldığı prestijli ödüllerle kendisini kanıtlayan Macitler Mobilya, 2017 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.