Tüm Alışverişlerde İndirim

Dünyada ve ülkemizde alışveriş yapmak artık herkesin ihtiyacı, çünkü tüm ihtiyaçlarımızı şehirleşen dünyamızda para harcayarak alışveriş ediyor ve bu şekilde karşılıyoruz. Alışveriş yaparken de her aldığımız ürünü mutlaka bütçemize göre almak ve bütçemizi aşmadan alışveriş etmemiz de önemli. Bütçemizi aşarak yaptığımız alışverişler her zaman ay sonlarında kredi kartı ekstremize veya nakit para kullanıyorsak paramızın tümüne eksik bir değer olarak vuruyor.

Alışveriş yaparken yaptığımız alışverişler hususunda mağazalardan beklediğimiz indirimler de aralıklı olarak mağazaların belirli reyonlarında halka bildiriliyor. Bu indirimler genellikle sezon sonu indirimi, halk günü indirimi veya mevsim indirimleri gibi karşımıza çıkıyor. Bu indirimlerden yararlanmak isteyen kişiler genellikle mağazalara ait olan indirim kuponu alarak o mağazaların tüm reyonlarındaki indirimlerden yararlanabiliyor.

Mağazaların tümü kampanyalar yaparken indirim için farklı kategorilerde ayırmış oldukları reyonları da müşterilerine sunuyorlar. Alışveriş yaparken görülen indirimler hem halkı memnun ederken hem de kampanya günlerinde tüm mağazaların daha iyi bir alışveriş yaparak maddi açıdan daha memnun kalmalarına sebep oluyor.

Kıyafet Mağazalarındaki İndirimler

Kıyafet mağazaları genellikle sezon sonu indirimi yaparken bu indirimlere %20 %30 %40 veya %50 gibi oranlar koyarlar. Bu oranlar her zaman ürünün üzerinde bulunan etiketlerden ne kadar yüzde indirim varsa o ürün için geçerli olan bu indirim o ürüne uygulanarak satışı yapılmaktadır. Yani bir kış sezonunun başında 100 lira fiyatla satılmakta olan bir buluz kış sonunda 40 lira kadar ucuzlayarak 60 liraya satılabilir. Bu tarz satışlar her zaman müşteriyi memnun eder ve sezon indirimleri beklemesine sebep olur.

Gıda İndirimleri

Gıda her gün tüketilen ve yapmamız mecburi olan alışverişlerdir. Fakat gıda alışverişlerinde her zaman bir marketteki fiyat diğer bir marketi tutmadığı için marketler toplu indirimlere giderler. Bu indirimler de halk günü adı altında müşterilere sunulur. Hemen hemen tüm gıdalar üzerinde bu halk gününde marketlerde indirimler bulunabilir. Bazı marketler ve gıda satan alışveriş noktaları için birkaç ürün üzerinde indirim yapılarak bu gıdalar veya ev malzemeleri satışa sunulmaktadır.

Check Also

Montessori Yatak Nedir?

Son zamanların en çok aranan ve ilgi gösterilen çocuk odası mobilya tarzı olan Montessori nedir? …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.